تاریخچه بندر بوشهر

بندر بوشهر مرکز استان بوشهر از استان‌های ایران است. این شهر همچنین مرکز شهرستان بوشهر نیز می‌باشد. جمعیت این شهر برابر با 213060 نفر است . بیشتر مردم بوشهر به زبان فارسی تکلم می‌کنند. بندر امروزی بوشهر را نادرشاه افشار در ۱۷۳۶ میلادی رونق دوباره بخشید. نام این محل پیش از آن ریشهر بود. گویش قدیمی شهر بوشهر گونه‌ای از زبان فارسی است که به گویش بوشهری موسوم است.

بندر بوشهر از اولین مراکزی بود که دارای صنعت چاپ سنگی شد و همچنین بعدها در صنعت یخ سازی و برق پیشرو بود، مردم این شهر از اولین مردمان ایران بودند که با نشریات و مجلات آشنا شدند از اولین نشریات بوشهر می‌توان به روزنامه‌های مظفری. خلیج ایران و ندای جنوب اشاره کرد، همچنین به دلیل رونق و موقعیت خاص اولین نمایندگی‌های شرکتهای تجاری و کنسولگری دولت‌های خارجی از جمله بریتانیا، آلمان و روسیه و امپراطوری عثمانی در این شهر دایر شد .

۱۸ اسفند ماه سالروز تاسیس مدرسه سعادت، روز بوشهر، گنجینه خلیج فارس لقب گرفته‌است.

با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگ و تمدن کهن بندر بوشهر و همگام با رشد و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا، شهرداری بوشهر به منظور ارائه خدمات بهنگام به شهروندان و مناطق مختلف شهرداری، در سال 1389 اقدام به تاسیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری نمود.

سازمان فاوا از بدو تاسیس، ارائه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات به شهرداری بوشهر را به صورت مکانیزه بر عهده گرفت.

ماموریت سازمان ایجاد زیر ساخت های ICT در شهرداری بوشهر به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در راستای تحقق شهرالکترونیک میباشد.

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بوشهر در صدد است با تکیه بر توانمندی ها و نیروی جوان فنی و کارآمد در راستای فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی بازوی توانمندی برای شهرداری  بوشهر باشد و با ایجاد زیر ساخت های ICT ، افزایش رضایتمندی شهروندان و ارائه برنامه های آموزشی باعث نیل به مدیریت شهری پویا و شهرداری الکترونیکی با رویکرد شهروند مداری گردد وشهر بوشهر را به سمت آنچه که لایق مردمانش میباشد سوق دهد و موجبات سربلندی میهن عزیز اسلامی ایران را فراهم آورد.

روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندر بوشهر

تمـاس با مـا

آدرس :

بوشهر - خ امام خمینی (ره) روبروی درمانگاه
هفت تیر - کوچه شهید قهوه چی زاده جنب
شرکت توزیع برق

ایمیل : info@buwmo.ir

 

تلفن : 7733334533-4

فکس : 33334533

کد پستی : 89915- 75157

نقشه